• 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moja izjava (( Y_Less ))
#1
Originalni post mozete da nadjete ovde?https://www.burgershot.gg/showthread.php?tid=54

Vreme je za moju stranu price?. Svi ste delimicno u pravu, ali ne na nacine na koje mislite. Ne poku?avam da podelim zajednicu, ne poku?avam da pokrenem konkurenta SA: MP, i jedna va?na strana: ja ne kradem neciji kod. Svi mislite da je macka u dzaku zbog toga ?to je u jednom lo?e napisanom postu nestao sav kontekst razgovora koji je bio samo deo. Zaviriliste u dzak?i pomislili?da je ciela stvar glupa, ?to je i razumljivo s obzirom na nedostatak informacija. Poku?avao sam da dam va?na obavestenja, ne otkrivajuc?i previ?e detalja, na ?alost, niste imali povratnu reakciju iz koje ste mogli da?dodjete do zakljucka.

Pa hajde da sve to iznemo tamo.
  • Ne poku?avam da podelim zajednicu. Medutim, neko iznutra?poku?ava da je?uni?ti - sakrili su informacije, zadr?ali su dugo tra?ene fixove, pretili da c?e izbrisati citave forume?i banovali sve?koji ka?u da mo?da to nije sjajno. Ova osoba (Aludirajuci na Kalcora) je vec? razdvojila zajednicu - objavila je dve odvojene paralelne verzije modova, a zatim se pitala za?to preno?enje na jednu nije tako sveobuhvatno kako se prvobitno predvidalo. Vec? vi?e od godinu dana ljudi su tra?ili da se spoje 0,3,7 i 0,3dl, dok je on samo sedeo i pitao se da li zaista ima nekoga ko to ?eli. Rekao je da veruje da zajednica umire, SA:MP?umire, a preostalo mu je samo godinu ili dve; i zadovoljan je samo da gleda kako se to dogada. Neki od nas se ne sla?u i poku?ali su da ga ubede da ne?to ucini - bilo da nastavi sa radom ili da se promeni vlasnik. Smanjivanje zajednice je verovatno neizbe?no, ali c?e umreti samo ako nema podrske?- i to se dogada upravo sada.
  • Postoji nezvanicni discord, gde se ljudi ponekad zabavljaju i ?ale jedan sa drugim. Ali nije osnovano kao mesto pobune. To je nastalo zato ?to su ljudi voleli SA: MP, a ljudi koriste discord, pa je zajednica prirodno ?elela da kombinuje oba. Postoje neslu?beni forumi, sam Kalcor je ranije rekao da vam se ne svidaju, napravite svoje, ali sada banuje one koji to cine. Medutim, ja ne vodim forume ni discorde. Oni su jednostavno rezultat zvanicnih oblasti koje nisu uspele da napreduju. To se ne deli, to napreduje.
  • Ne poku?avam da pokrenem rivalstvo?SA:MP-u. Dve od reci su pogre?ne ?Pokretanje? i ?Rivalstvo?. Ne pocinjem ni?ta, poku?avao sam da pogledam u buducnost vezanu?za projekat koji je u toku. Ovo je rad?samo iz pro?le godine:

    [Image: trQRFhO.png]
    Nema tu ni?ta novo??a??ta je ovo? A za?to je onda?rival?
  • Jednom sam napustio SA: MP, da, ali to je bilo pre 6 godina - presao sam preko toga!
Ne izdajem SA: MP, i ne izdajem Kalcora - on je taj koji izdaje SA:MP, ali vec?ina ljudi nije u stanju da razdvoji to. Da, osnovao ga je, ali to ne znaci da je sve?njegovo. Stotine drugih ljudi provele su bezbroj sati / dana / nedelja / GODINA radec?i na tome, cinec?i to danas, ali samo zato ?to Kalcor ima jedini pristup jednom malom delu - kodu servera, on veruje da je najva?niji deo i da?mo?e da diktira gde ide i kada se zaustavlja. U pocetku da, radio je vec?inu posla, ali zapitajte se za koga verujete da je ucinio vi?e za ovaj mod u poslednjih nekoliko godina - Kalcor ili bilo ko od ovih ljudi:

[Image: g27NpFi.png]

Ne ?elimo da ga uzurpiramo, ne ?elimo da ga umanjimo ili njegove doprinose. Osnovao je ovaj mod, ukljucio ljude, ali svi oni drugi ljudi pomogli su mu da ga dovede tamo gde je danas, a to su ljudi koji su iz zajednice i koji su potisnuti i ignorisani. Poku?ao sam da delujem kao posrednik, izla?uc?i Kalcor-ove poglede na ljude i stavove zajednice na njega, i dobio sam ozbiljnu kritiku?sa obe strane. Takode sam vi?e puta poku?avao da nateram Kalcora da? Pokrene/Update-uje?mod kao neko drugi?(ne nu?no ja, ali ne mo?e niko drugi da poboljsa t). Koji su bili odgovori?
  • Ne veruje da sam sposoban da dodajem nove nove funkcije. Naravno da ni on ne dodaje, a zapravo ne veruje da se ima ?ta dodati, pa za?to bi to bilo va?no?
  • ?eleo je plan. Moji glavni prioriteti bili su popraviti gre?ke, pobolj?ati ocigledne nedostatke u API-ju i stvoriti bolju platformu za druge jezike - tj. odgovarajuc?i C / plugin API. Nisu ni te?ki zadaci i oni za koje sam vi?e nego ?to sam pokazao sposobni su. Ali ocigledno da to nije kvalifikovano kao plan.
  • Po njegovim recima tacno ?oni to ne zaslu?uju?. To je ono ?to misli o ovoj zajednici da ocigledno ja ja poku?avam da se razdvojim, kao i ideja da neko poku?ava da je pokrene.

Ako on zeli da napusti sve neka napusti?i potpuno prirodno. Prigovorimo mu da sve ostalo zeli da ponese sa sobom. Ovo je zajednica - i to je sjajna zajednica s puno vrlo dobrih dugogodi?njih prijatelja, usredsredena na mod, ali sa paranoicnim vodom. ?elimo da preselimo taj centar, to je sve. Ne ?elimo uni?titi SA:MP, ne ?elimo podeliti zajednicu (to smo saznali jer sam poku?avao da ukljucim dugo zanemarenu rusku zajednicu, i tako vratim ljude koji su se vec? odvojili), mi ?elimo da osigurati njen nastavak - jer Kalcor to ne cini.

Zato i pokrecem za vas :

open.mp

To je projekat -?i domena, (?forum burger-shot?bili su samo privremeni dok nismo dobili pravu domenu, ?to se jo? nije dogodilo (sad jeste xD)). Tim od DVADESET-DVA od najboljih ljudi iz San Andreas Multiplaier - vlasnici servera, skripteri, testeri i ostale vode zajednice koji zajedno rade na stvaranju citave stvari iz temelja. Lako je pravljenje novog foruma; stvar koja je uvek zacementirala Kalcorovu kontrolu bio je njegov jedini pristup izvoru modova. Postoji verzija koja je procurila, ali od samog pocetka sam jasno rekao da c?emo u tom pogledu ic?i visokim putevima i odlucno odbiti da je koristimo na bilo koji nacin. Tako da smo cijelu stvar pravili od nule. Prvobitno smo ?eleli da izbacimo potpunu verziju 1.0, a ta je najava bila prva osoba koja je cula za to, ali to se sada nec?e dogoditi. Ali nije previ?e daleko.

Bilo je rasprava, ali imali su dva glavna problema: 1) Koristili su ukradeni kod, ne?to ?to mi nemamo.?Mo?ete da prebacite svoj server na na?, izvodec?i istu skriptu, a va?i igraci ne bi ni primetili. Postoje naravno planovi za nove funkcije i pobolj?anja s vremenom, ali za sada je fokusiran na kompatibilnost , stabilnost i ispravke gre?aka (ispravke koje smo kao zajednica vec? radili jer Kalcor ne bi).

Jako sam se trudio vi?e od godinu dana da radim sa Kalcor-om na pobolj?anju SA: MP, samo mi se desilo da imam rezervni plan. Dakle, mo?ete se dr?ati njega ako verujete da c?e se njegov pristup promeniti i odjednom c?e se dogoditi a?uriranja (i ako ovaj debakl to natera, onda smo u stvari i uspeli u prvobitnom cilju). Ili se mo?ete dr?ati vec?ine zajednice koji znaju da postoji problem i ?ele da ga re?e - oni koji su vam bili tamo kroz sve ovo, poma?uc?i, poducavajuc?i, gostujuc?i i vodec?i.

Na vama je da odlucite za koga mislite da je izdao SA:MP ... Znate gde da nas nadete.
????? ??? ?? ?????, ? ????????-??????????? ?????? ??? ???? ? ?? ?????????



[Image: 99XXzyx.gif]


  Reply
#2
Nadam se da ce biti nesto od open.mp-a.
  Reply
#3
Iskreno ovo ce podignuti SAMP na novi nivo. :)
  Reply
#4
Licno poznajem spacemuda sa xmovie servera, i mogu reci da je lik jako pokvaren i nepravedan. Oko 3 godine igram na njegovom serveru i dosta nefer stvari je napravio, vrlo nezahvalna osoba ma koliko god da pridonese? serveru i vrlo nekulturna osoba koja ne zna primati kritike i svako ko mu iznese kritiku biva banovan ili smaknut sa xmovija. Cak ?to vi?e, vjerujem da i skripte koje radi su jedne te iste koje se vrte desetke godina samo ih uredjuje pod svoje. Sve navedeno gore ?to je @BitchLasagna naveo je istina i iskreno se nadam da ce OpenMP promjeniti malo stvari i uvesti neke nove opcije i malo docarati gameplay u cijelini.
  Reply
#5
(2020-11-29, 12:59 PM)RockstarMapping Wrote: Licno poznajem spacemuda sa xmovie servera, i mogu reci da je lik jako pokvaren i nepravedan. Oko 3 godine igram na njegovom serveru i dosta nefer stvari je napravio, vrlo nezahvalna osoba ma koliko god da pridonese? serveru i vrlo nekulturna osoba koja ne zna primati kritike i svako ko mu iznese kritiku biva banovan ili smaknut sa xmovija. Cak ?to vi?e, vjerujem da i skripte koje radi su jedne te iste koje se vrte desetke godina samo ih uredjuje pod svoje. Sve navedeno gore ?to je @BitchLasagna naveo je istina i iskreno se nadam da ce OpenMP promjeniti malo stvari i uvesti neke nove opcije i malo docarati gameplay u cijelini.

Nebitno, svakako nije deo open.mp-a,samo je operator na discordu mislim
Using Pawn.CMD?

If you're doing so, this is the very first sign that you absolutely shouldn't utilize your all powerful P-Code knowledge in any of the scripting discussion topics.
  Reply
#6
(2020-11-29, 01:09 PM)Pinch Wrote:
(2020-11-29, 12:59 PM)RockstarMapping Wrote: Licno poznajem spacemuda sa xmovie servera, i mogu reci da je lik jako pokvaren i nepravedan. Oko 3 godine igram na njegovom serveru i dosta nefer stvari je napravio, vrlo nezahvalna osoba ma koliko god da pridonese? serveru i vrlo nekulturna osoba koja ne zna primati kritike i svako ko mu iznese kritiku biva banovan ili smaknut sa xmovija. Cak ?to vi?e, vjerujem da i skripte koje radi su jedne te iste koje se vrte desetke godina samo ih uredjuje pod svoje. Sve navedeno gore ?to je @BitchLasagna naveo je istina i iskreno se nadam da ce OpenMP promjeniti malo stvari i uvesti neke nove opcije i malo docarati gameplay u cijelini.
Nebitno, svakako nije deo open.mp-a,samo je operator na discordu mislim

Sta ti pricas ?

Spacemud je vlasnik xmovie servera i skripter vec 10ak godina, kakav crni operator govorim o osobinama spacemuda a ne OpenMP-u
  Reply
#7
(2020-11-29, 04:34 PM)RockstarMapping Wrote:
(2020-11-29, 01:09 PM)Pinch Wrote:
(2020-11-29, 12:59 PM)RockstarMapping Wrote: Licno poznajem spacemuda sa xmovie servera, i mogu reci da je lik jako pokvaren i nepravedan. Oko 3 godine igram na njegovom serveru i dosta nefer stvari je napravio, vrlo nezahvalna osoba ma koliko god da pridonese? serveru i vrlo nekulturna osoba koja ne zna primati kritike i svako ko mu iznese kritiku biva banovan ili smaknut sa xmovija. Cak ?to vi?e, vjerujem da i skripte koje radi su jedne te iste koje se vrte desetke godina samo ih uredjuje pod svoje. Sve navedeno gore ?to je @BitchLasagna naveo je istina i iskreno se nadam da ce OpenMP promjeniti malo stvari i uvesti neke nove opcije i malo docarati gameplay u cijelini.
Nebitno, svakako nije deo open.mp-a,samo je operator na discordu mislim

Sta ti pricas ?

Spacemud je vlasnik xmovie servera i skripter vec 10ak godina, kakav crni operator govorim o osobinama spacemuda a ne OpenMP-u
?ta mene boli kurac kakav je on u temi povezanoj za open.mp,aj molim te saberi se, nikoga ne boli kurac za tvoje privatne probleme, posebno ne ovde..
I drugo ko si ti da ka?e? ko je kakav p ti materina balkanska, samo da osudujete znate, zato vas ceo svet i mrzi :D

EDIT: Mislim da se u ?ivotu prvo nauci da treba personal feelings razdvajati od posla, cinjenica jeste da je Spacemud open.mp dev i cinjenica JESTE da decko poseduje ogromno znanje ?to se toga tice (?to ce? videti u commit historyu) tako da nauci jednom.
Using Pawn.CMD?

If you're doing so, this is the very first sign that you absolutely shouldn't utilize your all powerful P-Code knowledge in any of the scripting discussion topics.
  Reply
#8
Kao prvo tebi se nisam ni obratio prema tome nema potrebe da me prozivas govoreci " sta mene boli kurac ", nisam pisao licno tebi vec vlasniku topica. Samo to govori koliko si glup i svadljiv, da ne govorim ovo gdje si me poslao u picku materinu i povrh toga dodao da nas cijeli svijet mrzi. Pocni od sebe seljacino. Previ?e si se uzdigao i misli? da si netko i ne?to u ovom BurgerShoticu, vrijeda? okolo i drzis lekcije a zapravo tebi treba jednu ocitati ocigledno. A druga stvar, prvo si rekao da je spacemud samo operater na discordu i nije dio open-mpa a sad kazes da je spacemud open-mp dev i da poseduje ogromno znanje. Jel sad vidis kako pi?e? nepromi?ljeno ? Lagano mogu da te tuzim za psovanje i uznemiravanje ali ne zelim da pravim haos zbog takvih kao ?to si ti. Ako treba, opet cu napisati i roman ako treba negativnih cinjenica o spacemudu gdje hocu, kad hocu, kako hocu. Pogledaj sebe i procjeni zasto nas cijeli svijet mrzi, idiote.
  Reply
#9
Pravi? problem tamo gde ga nema tima ?to badmouthuje? spacemuda tamo gde je to najmanje potrebno i gde nisi pitan bilo ?ta either, napisao sam VEROVATNO nije ali sam to proverio u toku dana i ima open.mp devs role tako da.. ;)
Using Pawn.CMD?

If you're doing so, this is the very first sign that you absolutely shouldn't utilize your all powerful P-Code knowledge in any of the scripting discussion topics.
  Reply
#10
Ko čeka taj dočeka :)
[Image: Andjelkovic-Bez-TS3-Manager.jpg]
  Reply


Forum Jump: