• 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Probabil cel m-ai misto subiect de pe OPENMP
#1
Information 
Salutare tuturor !,Eu sunt CyberFox sau Realfox .. depinde de cum vreti sa-mi spuneti

Asta seara am intrat pe Arizona si am jucat GTA TRILOGY ONLINE cu alti jucatori 

Am chiar un videoclip,daca e si vad activitate.il voi posta pe youtube
Acum o sa va spun ce mi-a placut si ce nu mi-a placut cu bune si cu rele . 

Avem asa : 
+ Jocul ruleaza bine 
+ Se vede excelent,grafica te incanta . 
+ Se folosesc Interfete CEF ca pe GTA 5 / RAGEMP
+ Arhitectura Serverului este la baza unu-i server SA-MP ce m-ai probabil 
+ Rusii au pus sursa (SDK-ul) jocului ca sa poti sa-ti dezvolti propriul mod de joc (Atentie.Nu CLIENT ! . Doar parte de server din ce am observat)
------------------
- Mult mapping aiurea,care din perspectiva mea strica 
- Unele buguri minore,dar se pot rezolva cu sincronizarea lor si compatibilitatea jocului
- Nu au pus si clientul. Se folosesc de un launcher al lor pentru a lansa jocul pe serverul dorit
- Pentru unii,cu pc-uri (slabe) in care consider ... ca in zilele noastre n-ar m-ai fii o problema asta 
------------------
Per total. SE POATE ! 
Deci.Hai sa cerem toti impreuna si sa ajutam comunitatea OPENMP sa faca un Client cu care sa te poti juca multiplayer
Din ce am vazut personal,nu difera ca parte de server prea mult de un Sa-mp.dar jocul trilogy schimba complet infatisarea jocului 
Si am impresia si presupun ca am fost primul roman care a jucat GTA TRILOGY MULTIPALYER pe o versiune ruseasca 
Acum intrebarea este in felul urmator 
- De ce nu vrea OPENMP-ul sa faca lucrul asta ? avand in vedere ca aparent exista o versiune trilogy si pentru android,deci practic...  comunitatea ar creste din toate punctele de vedere

- De ce nu se oboseste nimeni sa incerce ? cel putin am incercat eu cu partea server dar nu am clientul sa ma pot conecta.. Nu pot face un launcher fiindca nu am idee de unde dracie sa incep cu el 

- SADEMP-ul s-a anulat din lipsa de personal calificat (Aveau nevoie de un ingier de reverse code pentru a face codul sursa in cod binar) 

Fac apel tuturor jucatorilor batrani.sa sprijinim comunitatea asta si sa incercam sa facem o versiunea a noastra 
Cu bani, sau cu cunostinte (progamare . s.a.m.d)

Suntem romani pana la urma,suntem da-ti dracului efectiv =) Deci nu putem face noi asa ceva ? 

Sa nu m-ai spun faptul ca am vazut si masini modate pe acel server,cu IVF cel m-ai probabil
Stiam ca rusii sunt da-ti dracu' dar nici chiar asa. 

Hai sa punem gand la gand si sa facem ce trebuie pentru veteranii sampului si pentru viitorul lor 
Fiindca fapta scuza mijloacele. in principu' MTA-ul se cam duce efectiv... e OUT ! ... pe langa asta si samp-ul in romania s-a dus din simplu fapt ca pe nimeni nu m-ai intereseaza 

Vor venii timpuri in care iti vei dorii,tu cel care citesti acum ! sa te m-ai joci un meci de sa-mp dar nu vei avea unde. daca continuam in ritmul asta........ in 20 de ani nu m-ai avem asa ceva in romania, Si nimeni nu v-a m-ai incerca sa faca . 

Astept raspunsuri,va pup pe toti si sanatate va urez
  Reply
#2
hmm. aproape m-ai convins...
  Reply


Forum Jump: